Reflexní masáž lymfatického systému

Lymfa

je tekutina proudící v mízních cévách, která vzniká ve většině orgánů lidského těla a je odváděna tzv. lymfatickými (mízními) cévami do hrudního mízovodu. Po cestě prochází mízními uzlinami, kde dochází k filtraci a obohacení mízy o bílé krvinky – lymfocity.

Funkce lymfy

je především očistná. Systém zbavuje tělo jedů a nežádoucích bílkovin. Lymfatický systém rozhoduje, zda daná látka je pro tělo nežádoucí a zda prostřednictvím jater bude vyloučena. Tyto toxiny jsou potom transportovány a filtrovány do krevního oběhu a krev je v konečné fázi filtrována ledvinami a cizorodé látky odcházejí z těla močovým systémem.

Transportní funkce

je zajištěna cévním systémem, protože samotný mízní systém nemá vlastní pumpu (srdce). Mízní cévy jsou omotány kolem cév krevního systému a využívají hydraulický tlak krve.

Disfunkce lymfatického systému

je především v návaznosti na nedostatečnou pružnost cévní stěny krevního systému a následkem toho se hromadí lymfa v těle a je nedostatečně odváděna. Dále může docházet k ucpávání a následné zvětšení lymfatických uzlin a to z důvodů přetížení tělesných tkání toxiny. Nahromaděné toxiny mohou rovněž způsobovat řadu kožních problémů, včetně celulitidy.

Reflexní lymfatická stimulace

napomáhá řešení městnání lymfy a čištění těla. Pomocí speciálních hmatů na reflexních zónách dochází k reflexní stimulaci celého systému. Velkou výhodou takovéto stimulace je, že celý systém se takto „učí“ správně pracovat zcela sám. Tato reflexní masáž lymfatického systému celého těla se provádí pouze přes chodidla a je zcela srovnatelná s ruční lymfatickou masáží na těle.
Doporučuje se provést reflexní lymfatickou stimulaci 1x za tři týdny alespoň 3x po sobě.

Možné reakce na lymfatickou stimulaci, které se mohou projevit na přechodnou dobu po ošetření

Lymfatická stimulace – pozitivní efekty

Kontraindikace

bývají u této metody jen relativní. Metoda se obecně nedoporučuje lidem s implantáty, zejména těm, kteří pravidelně užívají léky tzv. imunosupresiva. Dále potom pacientům s těžšími srdečními vadami, velmi vysokým tlakem, pacienty závislé na dialýze. Rovněž se nedoporučuje metodu provádět v horečnatých a akutních stavech a při nádorových onemocněních, v těhotenství v prvním trimestru.

Zdroj: Reflexní terapie lymfatického systému - citace se souhlasem autora Petra Vlčka.

Poukazy po uplynutí doby platnosti nelze uplatnit.

Objednání na poukaz je nutné provést alespoň 3 týdny před vypršením doby platnosti poukazu.

 Masáže a cvičení i v dopoledních hodinách dle domluvy.

"Nejlepším lékem pro člověka je člověk.
Nejvyšším stupňem léku je láska."
PARACELSUS