Kraniosakrální osteopatické ošetření

je jemná a nenásilná forma ošetření obnovující vrozenou schopnost samoléčících pochodů v těle. Ošetření je meditací v pohybu pro ošetřujícího a meditací v klidu pro klienta. Kraniosakrální ošetření vylaďuje kraniosakrální rytmus (název je odvozený z latinského cranium = lebka, os sacrum = kost křížová), odstraňuje blokády uložené ve tkáních (svaly, vazivo, klouby, kosti) a uvolňuje jejich napětí, harmonizuje organismus i psychiku člověka. Důraz se klade na člověka jako celek.

Zakladatelem osteopatie je americký lékař Dr. Andrew Taylor Still (1828-1917) – studoval především systém kostry a jeho změny při různých nemocech. Odtud pochází název osteopatie.

Dr. William Garner Sutherland (1873-1954) je žákem Dr. Stilla a je považován za zakladatele kraniosakrální osteopatie. Vytvořil teorii o tom, jak nervový systém mezi lebkou a kostí křížovou ovlivňuje zdraví člověka. Zjistil, že lebeční kosti nejsou pevně srostlé, ale rytmicky se pohybují. Pracoval s lebkou, jednotlivými pohybujícími se lebečními kostmi, s membránami a s prouděním mozkomíšního moku (mícha prochází páteří). Vypozoroval působení "životních sil" v organismu a nazval jej "Dech života" Právě ty jsou podle něj základem samoléčivých schopností organismu. Rozvinul terapii jemných manipulací k nastolení harmonie v kraniosakrálním systému.

John Edwin Upledger (1932-2012) – americký neurochirurg, rozvinul tuto terapii a dal jí název kranio-sakrální terapie (CST). Byl přesvědčen, že když něco blokuje tok mozkomíšní tekutiny, můžou se časem objevit fyzické i duševní obtíže. "Všechny membrány obalující mozek ovlivňují jeho funkci, a to hlavně když se nepohybují správně či je jejich hybnost omezena," říkal.

Průběh ošetření

klient leží v pohodlném oblečení (vhodné je si s sebou vzít na převlečení tepláky, pohodlné tričko a ponožky) na lehátku v poloze na zádech, zakrytý dekou, se zavřenýma očima a relaxuje. Ošetřující přikládá ruce lehkým dotykem na různá místa na těle klienta (na hlavě uvolňuje místa lebečních švů, na dolních končetinách, na břiše, pánvi, hrudníku), aby se napojil na kraniosakrální rytmus člověka a uvolnil v těle problémová místa.

Frekvence opakování ošetření je naprosto individuální. Každý člověk je originál. Mezi ošetřením je ale minimální rozestup 1 týden. U někoho dojde ke zlepšení stavu po jedné nebo dvou ošetřeních, u někoho se ošetření opakuje víckrát. Preventivně a pro vylepšení psychické pohody může být ošetření prováděno podle přání, potřeb a pocitů klienta 1x za měsíc. Ošetření trvá cca 60 minut.

Co není kraniosakrální ošetření

nejde o masáž, předávání energie, léčitelství ani náhradu lékařské péče.

Vhodnost kraniosakrálního ošetření

Nevhodnost (kontraindikace) ošetření

"Při ošetření se snažím obnovit zdraví. Nesnažím se opravit problém."
Dr. Rollin F. Becker

"Buď tichý a poznáš."
Dr. William G. Sutherland

"Zájmem terapeuta by mělo být nalézt zdraví klienta. Nemoc dokáže najít každý."
Dr. Andrew Still

"Vnímám klid. Jsem v klidu. Já jsem ten klid."
Franklyn Sills

" V zrnku písku vidět svět a nebe v divoké květině. Nekonečno v dlaních podržet a věčnost v hodině."
William Blake

Zdroj: Pavla Ryčová Kraniosakrální biodynamika

Otevřeno od 3. 5. 2021.

Pozor, od 1. 7. 2021 změna ceníku.

Podmínky pro poskytování služeb si můžete přečíst zde.

Platnost poukazů prodloužena do 31. 8. 2021.

Masáže a cvičení i v dopoledních hodinách dle domluvy.

"Nejlepším lékem pro člověka je člověk.
Nejvyšším stupňem léku je láska."
PARACELSUS