Medová masáž

Medová (čistící) masáž využívá výborných účinků včelího medu a kompresních masérských hmatů. Med dokonale využívá toho, že kůže je jedním z vylučovacích orgánů lidského těla, pomocí kterého můžeme také odvést z těla škodlivé a nepotřebné látky. Med odstraňuje usazeniny, všechny jedy z životního prostředí, léků a potravin, které si tělo nahromadilo ve svých tkáních v průběhu života. Touto masáží můžeme vytáhnout škodlivé usazeniny a toxiny z hloubky tělesných tkání uložené například ve vazech kolem páteře, kloubních pouzdrech a podobně. Medová masáž příznivě stimuluje důležité reflexní zóny v těle, odplavuje z těla škodlivé toxiny.

Masáž se provádí na zádech klienta, jelikož toto místo patří k částem lidského těla, ve kterém je ukryto největší procento reflexních zón, díky kterým se z těla odvede nejvíce škodlivin. Následná intenzita podráždění pokožky napomáhá rozpoznat v těle oblasti, které mohou mít zdravotní potíže.

Medová masáž se provádí ve čtyřech fázích: relaxační, olejové, medové a klidové. Při medové fázi provádíme tzv. pumpování, při kterém se med změní na bílou až šedou hmotu, která se setře mokrou žínkou.

Po masáži nepoužíváme po celý den na místa ošetřená medem mýdlo ani žádné kosmetické přípravky (tělová mléka apod.) ani ten den nevystavujeme ošetřenou pokožku na sluníčku. Mohlo by dojít k alergické reakci.

Preventivně bychom měli medovou masáž absolvovat zhruba 1x za měsíc, při mírných obtížích postačí 1x za dva týdny, při akutních zdravotních problémech je nutné masáž absolovat 1x týdně.

Účinky masáže

Medová masáž silně oživuje celý organismus. Je proto vhodná při vyčerpání, slabosti v důsledku stresu, při napětí, má silný čistící účinek, který čistí celý organismus od usazenin, které se v těle v průběhu let nahromadily z léků, potravy a životního psrostředí. Medová masáž působí do hloubky tkání, Je vhodná k použití také při kloubních chorobách – revmatismus nebo artróza. Má příznivý vliv na nespavost a bolesti hlavy. Po medové masáži je pokožka příjemně pročištěná a sametově hedvábná. Po masáží se člověk cítí lehce, příjemně a mírně unaven, pokožka příjemně voní po medu.

Nevhodnost masáže

Medová masáž se nedoporučuje při alergii na med, při vážných onemocněních, otevřených rankách nebo odřeninách na těle, ekzémech a vyrážkách na kůži, v těhotenství, šestinedělí a kojení.

Orientační doba trvání medové masáže

Poukazy po uplynutí doby platnosti nelze uplatnit.

Objednání na poukaz je nutné provést alespoň 3 týdny před vypršením doby platnosti poukazu.

 Masáže a cvičení i v dopoledních hodinách dle domluvy.

"Nejlepším lékem pro člověka je člověk.
Nejvyšším stupňem léku je láska."
PARACELSUS